BUTİK MAĞAZALARA ÖZEL TASARIM YENİ UYGULAMAMIZ YAYINLANDI!

Google Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır?
1.) Öncelikle yapmanız gereken tarayıcınıza “Google Play Console” yazmak ya da https://play.google.com/apps/publish/signup 
bağlantısına tıklayarak Google Play Console adresine girmelisiniz. Google Play Console hesabına gmail ile giriş yapabilir veya kayıt olabilirsiniz.

 

2.) Google Play Console sayfasına girdiyseniz eğer öncelikle kayıt olmak istediğiniz hesabı seçin (Eğer bir Google hesabı bilgisayarınızda otomatik olarak kayıtlıysa karşınıza o Google hesabı gelecektir. “Farklı bir hesapla oturum aç” diyerek istediğiniz Google hesabını seçebilirsiniz ya da kayıtlı Google hesabı ile devam edebilirsiniz.) Bu Google hesabının sürekli kullandığınız bir hesap olmasına dikkat edin. Zira uygulamanız ile ilgili tüm mailler bu mail hesabına gelecektir.

 

3.) Sol alt kısımda Geliştirici Google Sözleşmesini kabul etmeniz istenecektir (Bu sözleşmeyi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz). Mailinizi seçip sözleşmeyi kabul ettiyseniz eğer sağ alt kısımdaki “Ödeme İşlemine Devam Et” butonuna tıklayarak diğer adıma geçebilirsiniz.

google-gelistirici-hesabi-nasil-acilir-1

 
4.) Google Play Console (Geliştirici Google Hesabı) için tek seferliğe mahsus olarak 25$ ödemeniz gerekmektedir. 25$ lık ücreti ödedikten sonra Google Play e bir daha asla ödeme yapmazsınız.

Karşınıza çıkan ekranda ödeme bilgilerinizi girdikten sonra “Ödeme Yap” butonuna tıklayın.

google-gelistirici-hesabi-nasil-acilir-2

google-gelistirici-hesabi-nasil-acilir-2

Para hesabınızdan düşecek ve kayıt işlemleriniz tamamlanacaktır.

Google Play Console hesabınızı başarılı bir şekilde oluşturdunuz. Bundan sonrasında hazır apk nızı Google Play Console hesabınıza yükleyerek uygulamanızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Disiplin İşlemleri Hakkında

Bu makalemizde Google Play Console hesabı nasıl oluşturulur bunu inceledik. Google Play Console hesabınızı oluştururken Geliştirici sözleşmesini dikkatlice okuyup Google Play kurallarına uymayı ihmal etmeyin. Google Play kuralları sürekli değişiyor. Zaman zaman Google Play Console Geliştirici sözleşmesini incelemenizi öneririz. Kurallara aykırı hareketiniz halinde Google Play sizi banlayabilir ya da uygulamanızı yayından kaldırabilir.

Google Play Console hesabınız hazırsa sırada mobil uygulamanızı yayınlamaya başlamak ve daha öncesinde AppCenter üzerinden apk nızı hazırlamak var! Google Play Console hakkında detaylı bilgiyi Destek Sayfamızdan bulabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu yazımızda ”Google Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır” anlatmaya çalıştık. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir